Távoktatás -Informatika-Technika tanár:Treuer Imre

Hol alszanak az álmos bitek? -A hálókártyán

 7.osztály-informatika

Tananyag április 21-től-május 7 ig

 

 A videó megtekintése közben válaszolj a kérdésekre!
Milyen hasonló tulajdonsága van a számítógépes vírusnak a biológiai vírussal?
Mit jelent a lopakodás mint vírustulajdonság?
Milyen fájlokat támadnak az alkalmazás vírusok?
Hogyan fejti ki káros hatását a bootvírus?
Mikor aktiválódnak a makróvírusok?
Mit vizsgál meg a féregvírus?
Mire van szüksége a trójai vírusnak?
Hol terjed a zsarolóvírus?
Sorolj fel 3 fontos kárt amit okozhat a vírus!
Milyen 2 fő részből állnak a vírusírtók?

Manapság naponta keletkeznek új vírusok, amelyek egyre nagyobb károkat okoznak, és egyre ügyesebben rejtik el magukat a víruskereső programok elől. Az internet és a számítógépes hálózatok elterjedésével határok nélkül, egyre nagyobb területeken támadnak.

 

Számítógépes vírusok: olyan rosszindulatú programok, melyek más programokat a saját kódjának beléjük juttatásával fertőző, a fertőzött szoftver működését a vezérlés átvételével megváltoztató programok.

 

Közös jellemzőjük:

 

  1. A vírust tartalmazó, fertőzött programok futtatásakor a vírusprogram is lefut. Ekkor reprodukálja, sokszorosítja önmagát, és minden új példánya egy további állományt fertőz meg. Szaporodik és fertőz
  2. Valamilyen közvetlenül, vagy közvetve futtatható bináris programfájlhoz, makróhoz, vagy forráskódú szkripthez csatolja magát, miközben módosítja annak kódját úgy, hogy annak futásakor saját kódjuk is lefusson.
  3. A vírusprogram valamely feltétel hamis vagy igaz voltát is figyeli. Ennek logikai értékétől függően aktivizálhatja az büntető rutinját. Azt a programrészt, amely törölheti a lemezről az állományokat, formázhatja a merevlemezeket, vagy csak játékos üzeneteket, reklám szövegeket jelenít meg képernyőn. Adott jelre vár és kárt okoz.
  4. Rejtőzködnek azért, hogy ne lehessen olyan könnyen felfedezni őket.

 

Az informatika rohamos fejlődésével a vírusok is jelentős változáson mentek keresztül. Számos típusuk közül a legismertebbek a következők.

Vírusfertőzés felismerése, jelei

  • gépünk lassabban működik a megszokottnál (vagy el sem indul)
  • egyes programok és fájlok mérete jelentősen megnő
  • egyes programok nem a megszokott módon (furcsán) működnek (vagy el sem indulnak)
  • bizonyos menüpontok vagy ikonok eltűnnek

Vírusvédelem

A vírusok terjedésének megakadályozására az egyik legbiztosabb módszer a megelőzés. A vírusfertőzés során okozott károk mértéke csökkenthető:

  • rendszeres, vírusmentes mentéssel;
  • tiszta és írásvédett rendszerlemezünk (fertőzés esetén erről indíthatjuk a gépet);
  • fontos adatok írásvédetté tétele;
  • a beérkező levelek, lemezen szállított adatok használat előtti ellenőrzésével;
  • internetes támadások elleni használjunk tűzfalat;
  • rezidens vírusirtó program telepítésével (és rendszeres frissítésével), amely a memóriában marad és folyamatosan ellenőrzi a használt fájlokat;
  • rendszeres biztonsági másolat készítésével;
  • jogtiszta szoftverek használatával.

 

Készítsd el scratchben a feladatot!
A feladatot nem kell elküldeni! Menteni kell a "távoktatás" nevű mappába otthon!

negyzetben_2haromszog.png

Az oprációs rendszerek után a vírusokkal foglalkozunk!

Mi a számítógépvírus?
A számítógépvírus egy olyan kisméretű szoftverprogram, ami számítógépről számítógépre terjed, és zavarja a számítógépek működését. A számítógépvírusok károsíthatják vagy törölhetik a számítógépek adatait, levelezőprogramokkal továbbíthatják a vírust más számítógépekre, vagy akár a merevlemez teljes tartalmát törölhetik.
A számítógépvírusok gyakran e-mail üzenetek mellékleteiben vagy csevegőüzenetekben terjednek, ezért soha ne nyissa meg az e-mail mellékleteket, ha nem ismeri az üzenet feladóját vagy nem számított a mellékletre. A vírusok vicces képeket, üdvözlőlapokat és hang- vagy videofájlokat tartalmazó mellékleteknek lehetnek álcázva. A számítógépvírusok az internetről letöltött tartalmakon keresztül is terjedhetnek. Hamisított szoftverekben és egyéb letöltött fájlokban vagy programokban is el lehetnek rejtve.

Mi a féreg?
A féreg egy számítógépes kód, amely felhasználói beavatkozás nélkül terjed. A legtöbb féreg kezdetben egy olyan e-mail melléklet, amely megnyitva megfertőzi a számítógépeket. A féreg olyan fájlokat, például címtárakat vagy ideiglenes weblapokat keres a fertőzött számítógépen, amelyek e-mail címeket tartalmaznak. A féreg ezután fertőzött e-mail üzeneteket küld ezekre a címekre, és a későbbi e-mail üzenetekben a feladó címét gyakran álcázza (vagy meghamisítja), így a fertőzött üzenetek látszólag egy ismerőstől érkeznek. A férgek ezután automatikusan terjednek e-mail üzeneteken, hálózatokon és az operációs rendszerek biztonsági résein keresztül, és gyakran elárasztják a számítógépeket, mielőtt ismertté válna a probléma oka. A férgek nem minden esetben tesznek kárt a számítógépben, azonban általában csökkentik a számítógép és a hálózat teljesítményét és stabilitását.

Mi a trójai faló?
A trójai faló egy kártékony szoftverprogram, amely más programokban bújik meg. Egy nem kártékony programban, például egy képernyővédőben elrejtve jut a számítógépre. Azután egy kódot helyez el az operációs rendszerben, amellyel a támadók hozzáférhetnek a fertőzött számítógéphez. A trójai falovak általában nem automatikusan, hanem vírusokon, férgeken és letöltött szoftvereken keresztül terjednek.

Mi a kémprogram?
A kémprogram észrevétlenül települhet a számítógépre. Ezek a programok módosíthatják a számítógép beállításait vagy hirdetési adatokat és személyes információkat gyűjthetnek. A kémprogramok nyomon tudják követni az internethasználati szokásokat, és a megnyitni kívánt webhelytől eltérő célra is át tudják irányítani a webböngészőt.

Mi az engedélyezetlen biztonsági szoftver?
Az engedélyezetlen biztonsági szoftverprogram megkísérli elhitetni a felhasználóval, hogy a számítógépet megfertőzte egy vírus, és általában egy termék letöltését vagy megvásárlását ajánlja a vírus eltávolítása érdekében. Az ilyen termékek neve általában tartalmazza az Antivirus, a Shield, a Security, a Protection vagy Fixer szavakat, hogy hitelesnek tűnjenek. Gyakran közvetlenül a letöltés vagy a számítógép következő beindítása után futnak. Az engedélyezetlen biztonsági programok megakadályozhatják egyes alkalmazások, például az Internet Explorer megnyitását. Az ilyen programok emellett fertőzésként azonosíthatnak valódi és fontos Windows-fájlokat is.
_______________________________________________________


Figyelmesen nézd meg az alábbi videót, ami az opereációs rendszerről szól! Utána válaszolj a videó alatti kérdésekre egy word dokumentumban vagy a füzetedbe!


Kérdések:

Lehet-e a számítógépet használni operációs rendszer nélkül?
Mi a oper. rendszer alapvető feladata?
Mi a feladata a programok tekintetében?
Mit teszünk mi amikor a program indul?
Mik az op.rendszer fő feladatai az alapvető feladat mellett?
Milyenek voltak a kezdeti op.rendszerek?
Melyik volt a legismertebb parancssori op.rendszer?
Mit jelent az MS-DOS?
Mi jellemzi a dos felületét?
Melyik volt az első grafikus op.rendszer?
Mi volt a lényeges különbség a dos-os felülethez képest?
Melyik volt az első önálló grafikus op.rendszer?
Mi a licenszelés?
Miben különböznek az üzleti és  a szabad szoftverek?
____________________________________________________________

Tananyag-(márc 28-től) 

Mindenki emlékszik az ecset eszköz felvételére!
Most is az lesz a feladat!
Készítsd el a videó alapján a négyzetet!
Mentsd el a saját, regisztrált scratch fiókodba vagy a gépeden egy mappába!

Sratch négyzet rajzolása:

Tananyag-(március 16-24)

Feltételek a programban!

Feltételek a programban!

A játékok jelentős részében a szereplőknek különböző feladataik vannak, melyek végrehajtása általában függ valamitől vagy valamiktől. Amikor megfogalmazzuk egy szereplő feladatait, tevékenységeit és közben felmerül a "ha - akkor"/"ha - akkor - különben" ebben az esetben feltételeket kell használnunk a programban. Tulajdonképpen tehát feltételekhez kötjük az egyes parancsok végrehajtását.

Kattints a következő linkre és ott olvasd el a feltételekről szóló részt!

http://scratch.elte.hu/2015/04/26/feltetelek/

és itt a feladat: labirintus

Próbáld meg elkészíteni a fenti linken található oldal leírása alapján!

labirintus.png

A hátteret el tudod készíteni ha négyzetekből kirakod a pályát és a végén ráteszel egy lila négyzetet és hátraküldöd.(érdekesen egyenként teszi hátrébb a négyzeteket :))

labirint01.png

 A feladat megoldásához tudni kell, hogy működik az érzékelés a scratchben:

 

 

 BEADANDÓ FELADAT NINCS!

 

 

LECKE(szeptember 21.)

Feladat1: Fejezd be a múlt órán megkezdett feladatot a lenti képpel kapcsolatban!:
buszrendszer.jpg

Feladat2: Olvasd el 2* az itt látható tananyagot!:

A számítógép kezelése!

 

Az operációs rendszer fogalma, szerepe

Operációs rendszer: olyan program, ami a számítógép bekapcsolása után legelsőként automatikusan elindul a gépen. Ő segít abban, hogy használni tudd a gépedet, és más programokat futtatni tudjál mégpedig úgy, hogy közvetlenül kezeli a hardvert, és egy egységes környezetet biztosít a számítógépen futtatandó alkalmazásoknak (például szövegszerkesztők, játékok stb.).

Operációs rendszer, amit mi használunk: Microsoft Windows (más: Linux, Mac OS X)

Program fogalma és kapcsolata az operációs rendszerrel

A program olyan utasításoknak a sorozata, amelyeket a számítógépnek egymás után végre kell hajtania valamely feladat elvégzése céljából. Amikor egy programot elindítunk, az operációs rendszer betölti azt a memóriába. 

A Windows beépített alkalmazásai, segédprogramjai

A Windows rendelkezik segédprogramokkal, melyek a mindennapi munkánkat könnyítik meg. Ilyen segédprogram például a számológép vagy a jegyzettömb.

A Windows fájlkezelő a fájl- és mappakezelést megkönnyítő segédprogram. Kettéosztott ablakában baloldalt a tárolóhelyeket és mappákat, jobboldalt a kiválasztott mappa tartalmát láthatjuk.

Windows egyszerű kezelése

A billentyűparancsok olyan billentyűk vagy billentyűkombinációk, amelyek használatával kiváltható az egér a műveletek végrehajtásánál. Az alábbi parancsokhoz használjuk a Windows billentyűt.

Windows billentyű + D - Az asztal megjelenítése és elrejtése

Windows billentyű + Alt + D - A dátum és az idő megjelenítése és elrejtése az asztalon

Windows billentyű + E - A Fájlkezelő megnyitása

Windows billentyű + S - A keresés megnyitása

Windows billentyű + T - Váltás a tálcán levő alkalmazások között

Feladat3:
Keress rá az interneten a windows történetére!

Készíts róla egy bemutatót! mentsd el wintortenet néven a mappádba!

Ha minden kész játszhatsz! :)

 

LECKE(június 2-14.)
Az utolsó leckében maradunk a scratch programozásnál.

Az itt látható videó egy ping-pong játék. A játékosok száma kettő. Mindegyiket egy változóban hozod létre, vagyis 2 változót alkotsz a játékosoknak. Alaposan nézd végig a videót és próbáld meg elkészíteni a játékot!
Azoknak kell küldeni akit kiértesítek!

LECKE (május 18-29.)

 A mai nap visszatérünk általatok ismert scratch programozásra. Ismétlés: a program mindenkinek működik akinek a gépén van internet, semmit nem kell letölteni!
Program helye: ITT (kattints az ITT szóra!)

Tananyag: változók és véletlenszámok scratch-ben

Változó

A változó (az informatikában) legegyszerűbben megfogalmazva olyan hely a számítógépen, ahol valamilyen mennyiséget tárolunk. A változónak van neve és valamilyen értéke – ez az érték a program futása során változhat.

A változót úgy lehet elképzelni, mint egy dobozt, amelyben tárolhatunk valamilyen értéket. Amikor szükségünk van rá, akkor azt kivesszük és felhasználjuk, majd esetleg egy másik értéket teszünk vissza helyette.

Véletlenszámok

A játékban a labdák véletlenszerűen mozognak, a fej pedig egy kicsit „gyorsabb”, mint az eddigi főszereplőink. Most megtudhatod, hogyan lehet ezt megoldani.

A véletlenszámok nagy segítséget jelenthetnek a játékok elkészítésében. Segítségükkel megvalósítható például az „ellenségek” kiszámíthatatlan mozgása, amitől érdekesebbé válik a játék.

Itt olvashatsz részletesen a tananyagról: tananyag (katt. a szóra!)

Készítsd el "tátogó-fej" játékot a leírás alapján!(nem beküldendő!)
tatogo_fej.png

 

 

 LECKE (május 4-május 15.)

 

Tananyag: Állományok tömörítése

 

A tömörített fájlok kevesebb helyet foglalnak és gyorsabban vihetők át másik számítógépre, mint a nem tömörített fájlok. A Windows rendszerben a tömörített fájlokkal és mappákkal ugyanúgy dolgozhatsz, mint a nem tömörített fájlokkal és mappákkal. Több fájlt is tömöríthetsz egyetlen mappába, így könnyebben oszthatod meg a fájlcsoportokat.

 

Érdekesség-érdemes figyelni rá:

 

  • Ha egy tömörített mappához új fájlt vagy mappát kíván hozzáadni, húzza a fájlokat a tömörített mappára.
  • Ha titkosított fájlokat ad hozzá egy tömörített mappához, a fájlokat a rendszer kibontáskor visszafejti, így az azokban tárolt bizalmas adatokhoz illetéktelen felhasználók is hozzáférhetnek. Emiatt ajánlott kerülni a titkosított fájlok tömörítését.
  • Bizonyos fájltípusok, például a JPEG-képek, alapértelmezés szerint tömörítve vannak. Így ha JPEG-képeket tömörít egy mappába, a mappa teljes mérete nem fog jelentősen eltérni az eredeti képek teljes méretétől.

 


Figyelmesen nézd meg a videót!

 

 

 

 

 

Feladat(nem beadandó):
Készíts rajzot a Paint programmal (két háromszög, színezés nélkül) mentsd el háromszögek néven.  Fájltípus legyen bmp.
Színezd többféle színnel, mentsd el háromszögek_színes néven, fájltípus nem változik.

Hatékonyság vizsgálata:
Tömörítsd mindegyik fájlt, hasonlítsd össze a méretüket. Számítsd ki, a tömörített állomány mérete hány százaléka az eredetinek!
Írd le a fájlok méretét, és a számításod eredményét egy jegyzetbe vagy egy excel táblába, mentsd el az otthoni info mappába.

 

 

 

 Hogyan védjem a mobilomat a vírusoktól?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 2
Tegnapi: 8
Heti: 52
Havi: 211
Össz.: 34 385

Látogatottság növelés
Oldal: 7.osztály_digitális kultúra
Távoktatás -Informatika-Technika tanár:Treuer Imre - © 2008 - 2024 - treuerportal.hupont.hu

A HuPont.hu segítségével egyszerű a honlap készítés! Programozói tudás nélkül is: Honlap készítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »